BATTANİYE YIKAMA

BATTANİYE YIKAMA

Yaz aylarında her ne kadar çok fazla kullanmıyor olsak da özellikle kış aylarında battaniyelerin hayat kurtarıcı özelliğe sahip olduğunu görebilirsiniz. Yaz aylarında insanlar genellikle battaniyelerini temizler ve kaldırır. Kış aylarına girdiğimiz zaman ise bu battaniyeler kaldırıldıkları yerden indirilerek kullanılmaya başlanır. Battaniye temizliği battaniyelerin kullanılması sırasında çok büyük önem arz etmektedir. Battaniye yıkarken nelere dikkat etmek gerekiyor? Sorusu bu noktada insanların en fazla sormuş olduğu soruların arasında yer almaktadır.

Battaniyelerin temizleneceği sırada yanlış temizleme yöntemlerinin kullanılıyor olması bir süre sonra deformasyon oluşmasına sebep olmaktadır. Fakat doğru bir şekilde battaniyelerinizi temizlediğiniz sürece daha uzun süre kullanma imkanınız bulunur. 

Battaniye yıkarken nelere dikkat etmek gerekiyor? Sorusu genellikle battaniyelerini çamaşır makinesinde yıkamak isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. İnsanlar kendilerine çamaşır makinesi alacağı sırada çok fazla kg seçeneği olduğunu görebilirler. Bu seçenekler arasından seçim yapacağınız evrede önemli olan ise; battaniyenizi yıkayacak uygunlukta bir çamaşır makinesine sahip olup olmadığınızdır. İnsanlar çamaşır makinesi seçimini ortalama olarak 6 kg ağırlık alan makinelerden yana yapmaktadır.

Daha büyük ağırlık alabilen makine seçen kişilerin bu makineleri seçmesinin sebebi ise; genellikle battaniyelerini ve yorganlarını yıkamaktır. Çamaşır makinesi ile battaniye temizliği yapacağınız noktada dikkat etmeniz gereken unsurlardan birisi; yıkama derecesinin çok yüksek olmamasıdır. 

Battaniyeler makinede yıkanacağı noktada genellikle 30 derece idealdir. Fakat sıcaklık olarak 45 dereceye kadar çıkmanızda herhangi bir sakınca bulunmuyor

Diğer Hizmetler

Yılların deneyimi ile halı yıkama sektöründe güveninizi kazanmaya devam ediyoruz.