YORGAN YIKAMA

YORGAN YIKAMA

Yorgan Yıkama Firmaları günlük olarak kullanılan yorganların yanı sıra yüklüklerde, dolaplarımızda sakladığımız yorganlar bazen aylar boyunca havasız ve karanlık bir ortamda saklanmaktadır. Bu durumda özellikle yün yorganlarda güvelenme gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Özellikle bu havasız ortamlarda sıcaklık değişiminden kaynaklanan yoğunlaşmadan dolayı nem problemi de ortaya çıkmışsa eğer, bakteri ve mite üretimi iki katına çıkmakta ve bu aşamadan sonra rutubetli bir kötü koku etrafa yayılmaktadır. Evlerdeki, tozlu, ferah olmayan atmosfer ve kokunun büyük sebebi, yüklüklerde saklanan yorganların biriktirdiği ev tozu akarları olmaktadır.

Geleneksel yorgan temizleme yöntemlerinden en önemlisi, yorganların iç kısımlarının çıkartılıp, hallaçlama ya da dövme denilen işlemler ile havalandırılmasıdır. Yorganlar, yün yorganlar, pamuk yorganlar ve elyaf yorganlar olarak ayrılmaktadır. Geleneksel yorgan çeşitlerimiz arasında, yün ve pamuk yorganlar bulunur ve genellikle, saten kaplama olarak geleneksel motifleri ile evimizin değerli eşyaları arasında yer alırlar. Üstelik yorganların iç kısımlarındaki pamukların ya da yünlerin yıkanması da temizliğin bir parçası ise bir yorganı temizlemek oldukça zahmetli bir hale gelmiş olur. Yün yorgan yıkama işlemi konusunda mutlaka bu işi profesyonel sistemleri ile gerçekleştiren bir firmadan yardım almanız gerekmektedir. Aynı durum pamuk yorgan yıkama işlemi için de gereklidir.

Buhar teknolojisi son dönemlerde dezenfeksiyon amaçlı olarak yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmış durumdadır. Özellikle yerinde yıkama teknolojisinde en fazla tercih edilen yöntemlerden biri olmakla birlikte, yorgan temizleme fabrikaları tarafından etkili bir dezenfeksiyon sistemi olarak kullanılabilmektedirler. Buharla yorgan temizliği, kuru temizleme işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem sırasında yüksek sıcaklık derecelerindeki buhar yorgan üzerine basınçlı bir şekilde püskürttürülür ve tüm ev tozu akarlarının bir anda ölmesi sağlanır. Bu aşamadan sonra tozların giderilmesi için yine yorgan yıkama işlemi yapılır ancak böyle bir temizlik tam anlamıyla dezenfeksiyon sağlar. Elbette aynı işlem mayt öldürücü kimyasallar tarafından da gerçekleştirilmektedir. Aynı işlem, yastık ve battaniyelere de uygulanabilir. Buharlı temizlemenin avantajlarından en önemlisi ise, lekelerin çıkartılması konusunda son derece etkili olmasıdır. Yüksek sıcaklık derecelerinden dolayı, battaniye yorgan ve yastıklarınızın zorlu yüzey lekelerini söküp atmaktadır. Kimyasal kullanımını gerektirmiyor olması ise diğer bir avantajı olmaktadır. Yerinde temizleme hizmeti ile evlerinizdeki yorganları buhar ile temizleyebilmeniz mümkündür.


Diğer Hizmetler

Yılların deneyimi ile halı yıkama sektöründe güveninizi kazanmaya devam ediyoruz.